10 Niedziela zwykła – 11.06.2023r.

Ogłoszenia duszpasterskie

10 Niedziela zwykła – 11.06.2023r.

 1. Dzisiaj – zbiórka do puszek – na KUL i IFT w Zielonej Górze.
 2. Oktawa Bożego Ciała – Msza św. z procesją dzisiaj o 10.30 w tygodniu o 18.00. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów do zakrystii do końca Oktawy Bożego Ciała. Na zakończenie Oktawy w czwartek poświęcenie wianków z kwiatów, zbóż i ziół.
 3. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. ks. Markowi z Żywym Różańcem, ks. Rafałowi z Katolickim Centrum Studenckim oraz Dyrekcji i Pracownikom Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za przygotowanie podestów.
 4. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. wieczornej.
 5. Zmiana tajemnic Nowennowych Kół Koronkowych z Koronką do Bożego Miłosierdzia w poniedziałek po Mszy św. o g. 18.00.
 6. Czuwanie fatimskie we wtorek 13 czerwca. Szczegółowy plan w gablotach.
 7. Wielkie podziękowanie dla Panów Wiktora Jasiewicza i Józefa Stupieńko za 26 lat posługi przy figurze Matki Bożej Fatimskiej, którzy ze względów zdrowotnych poszukują następców. Chętnych do tej posługi zapraszamy do zakrystii.
 8. W tym tygodniu nie będzie spotkania Odnowy w Duchu Świętym.
 9. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorną.
 10. Msza św. o św. Michale Archaniele w czwartek o g. 18.00. Po Mszy św. w Domu Parafialnym spotkanie modlitewno – formacyjne Bractwa z nauką o św. Michale i Aniołach oraz ostatni miesiąc Wielkiej 9. Miesięcznej Nowenny do Aniołów Stróżów dzieci i młodzieży.
 11. Godzina Święta w czwartek od 21.00 w kościele, adorację poprzedzi Msza św. o 20.30.
 12. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o 7.00 i 18.00. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 13. Odpust w kościele NSPJ w Lisowie w piątek o g. 17.00.
 14. Kancelaria parafialna w piątek nieczynna.
 15. W przyszłą niedzielę uroczystość MB Rokitniańskiej, Głównej Patronki naszej diecezji. Msza św. odpustowa w Rokitnie w sobotę o g. 12.00. Zachęcamy do udziału.
 16. Odpust w kościele pw. MB Rokitniańskiej w Drzecinie w niedzielę o g. 10.00. Po Mszy św. mieszkańcy Drzecina zapraszają wszystkich przybyłych gości na słodki poczęstunek.
 17. Za tydzień III Niedziela miesiąca. Ofiary złożone w tym dniu na tacę zostaną przeznaczone na cele remontowe naszego kościoła. O g. 10.30 Msza św. w intencji zmarłych i żyjących Ofiarodawców i Darczyńców, tych którzy składali, składają i składać będą ofiary na potrzeby naszego kościoła i parafii.
 18. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej. W tym tygodniu prosimy Róże: Matki Bożej Ostrobramskiej i Matki Bożej Fatimskiej.
 1. Bóg zapłać za zamawiane Msze św., za składane ofiary na tacę i wpłacane na konto Parafii oraz za troskę o czystość w kościele i wokół kościoła.
 2. Biblioteka parafialna czynna w każdą środę od 16.00 do 18.00.
 3. Przy wyjściu z kościoła: tygodnik Niedziela (Kiedy traci wiarę ktoś bliski) i Gość Niedzielny (Czy to naprawdę koniec).

 

Dziękując za dar wspólnej modlitwy życzymy dobrego przeżycia najbliższego tygodnia, a wszystkich Solenizantów, Jubilatów i Przyjaciół naszej Świątyni oraz Darczyńców otaczamy szczerą modlitwą!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

 1. + Józef NAKONIECZNY – l. 89.
 2. + Waldemar LESZCZYŃSKI – l. 64.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…